• Blog posts

  Bio

  By John van Rijn

  Civil3d-2019__002_.png

  Rond deze tijd van het jaar, komt meestal het gesprek op gang betreffende de nieuwe functies in de nieuwste versie van AutoCAD.

  Met weemoed denken we dan terug aan onze favoriete versies uit het verleden.

  Zolang ik me kan herinneren, brengt Autodesk eind maart de nieuwe versie van AutoCAD en andere producten uit. We keken dan met spanning uit naar de nieuwe release en elke nieuwe functie werd tot in detail geanalyseerd.

  Dit jaar lijkt het nauwelijks te leven, zelfs de sociale mediakanalen hoor je er niet over. Zijn wij nu zo verwend? Zijn de verwachtingen bijgesteld? Of kijken we er nu op dezelfde manier als naar de Microsoft Officeproducten, die zoveel verschillende manieren bieden om een ​​document te schrijven? Terwijl ik dit typ, geeft mijn onlangs bijgewerkte versie van Microsoft Word niet alleen een goede indruk van mijn spelling en grammatica, maar is er ook aandacht voor mijn schrijfstijl. Deze kleine veranderingen merken we niet eens meer op.

  Precies hetzelfde gebeurt met Autodesk Civil 3D, dat een essentiële rol blijft spelen in bijna alle infra workflow van onze klanten. O ja, een kleine wijziging in de naam: in plaats van Autodesk AutoCAD Civil 3D heet het nu Autodesk Civil.

  Dit ongelooflijk stuk software valt niet meer onder de “Vertical” van de AutoCAD, maar hierdoor nu onder de term ‘modelleringssoftware’. Tegenwoordig is het een steeds grotere uitdaging om het product geheel eigen te maken. Ik raak gefrustreerd wanneer de Civil 3D-training wordt afgedaan als instapniveau 3D-infraontwerpen en dat AutoCAD op de een of andere manier minder waardevol zou zijn. De zeer ervaren mensen binnen ons team, maar ook de kartrekkers in onze klantenkring, moeten steeds meer weten over een groeiend aantal functies en opdrachten binnen AutoCAD, in tegenstelling tot andere pakketten zoals Revit of Inventor. Bij de betrokkenheid van de klant is het vaak de grootste uitdaging om de ongelooflijke flexibiliteit van beide producten te benutten, zonder dat dit onrust geeft voor het aanpassen van een workflow. Beide producten kunnen worden gebruikt in de conceptfase van het ontwerpproces, en geven een output dat bijdraagt in het proces.

  Mijn advies is om Autodesk Civil niet als vanzelfsprekend te beschouwen. Ook dit jaar zijn enkele geweldige nieuwe functies toegevoegd, die door het merendeel van de gebruikers onopgemerkt zullen blijven. Niet iedereen zal een uitgebreide update “what’s new”-training krijgen. Voor sommigen is het al zo lang geleden dat ze een training hebben gehad, dat het meeste van wat ze hebben geleerd is weggezakt, buiten uiteraard de onderdelen waarvan ze elke dag gebruik maken. Doe eens een ​​stap terug en beoordeel zelf of u alles uit Autodesk Civil haalt. U kunt een enorme hoeveelheid informatie over Autodesk Civil bekijken, die wij (gratis) beschikbaar stellen voor onze leden op de Cadline Community. Overweeg of alle nieuwe krachtige functies van Autodesk Civil een groot verschil zouden kunnen maken voor uw manier van werken.

  Binnenkort zullen wij ook de laatste functies van versie Autodesk Civil 2019 toevoegen.

   

Comments

0 comments

Please sign in to leave a comment.